Meble do ogrodów zimowych

Meble do ogrodu zimowego Newport

Ogrody zimowe zwane również oranżeriami, to miejsca, które dawniej służyły do uprawy i przechowywania roślin. Z czasem ogrody zimowe zmieniły swój charakter i stały sie miejscem wypoczynku, często bez roślin! Przeważnie sąsiadują z salonem lub jadalnią. Często dzięki przesuwnym ścianom w oranżerie zmieniamy nasze tarasy.

Meble do ogrodu zimowego Savannah

Ogrody zimowe wyposażamy w meble w zależności od charakteru pomieszczenia i sąsiadujących z nimi pokojami. Przy ich wyborze musimy pamietać o warunkach panujących w ogrodach zimowych. Warto zwrócić uwagę na zmienne nasłonecznienie, duże różnice temperatur, często dużą wilgotność. Kiedyś sprawiało to poważne przeszkody w wyborze mebli i w oranżeriach najczęściej gościły meble z rattanu. Obecnie możemy wybierać w innych rozwiązaniach i dzięki nowoczesnym materiałom możemy swobodnie kształtować przestrzeń, bez obawy o zniszczenie foteli, sof czy stołów.

Meble do ogrodu zimowego Cane-line

Do wykorzystania w ogrodach zimowych polecamy klasyczne meble z rattanu firm Lambert, Sika-Design, Cane-line i nowoczesne meble wyplatane z takich materiałów jak SunLux®, Raucord®, VIRO®. Polecamy również nowoczesne meble z aluminium lub stali firmy STERN i ciekawe rozwiązania firmy Cane-line – meble TEX®.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań.

Tagi: